BİYOGRAFİ

ŞAKİR GÜLSEVER KİMDİR?


İş Mahkemeleri Bilirkişisi

1949 doğumlu eğitimcimiz Ankara Üniversitesi – İşletme Muhasebe bölümü mezunudur. İş Hayatına 1974 yılında Orman Genel Müdürlüğünde Muhasebeci olarak başlamıştır. 1977 yılında WAT Motor Sanayiye Muhasebe Müdür Yardımcısı olarak geçmiştir. Burada 7 yıllık tecrübesinden sonra İBAN İlaç Sanayi A.Ş.’de Muhasebe Müdürü olmuştur. 1987 yılında Sabah Yayıncılık A.Ş. / ATV Prodüksiyon A.Ş.’de Mali Müşavir olarak işe başlamıştır. Medya Holding A.Ş.ve bağlı Şirketlerin Muhasebe Müdürü, Mali İşler Koordinatör yardımcısı ve MALİ MÜŞAVİR olarak görev yapmıştır. 1993 ile 2002 yılları arasında MEDYA HOLDİNG A.Ş. bünyesinde bulunan 4.000 kişilik personelin çalıştığı 20 şirketin tüm grup personelinin İnsan Kaynakları ve personel özlük işlerinden sorumlu İnsan Kaynakları Koordinatörü olarak görev yaptı. Daha sonra 2002 ile 2005 yılları arasında Sabah Gazetesi ve ATV Televizyonunu bünyesine katan Merkez Yayın Holding A.Ş. bünyesinde bulunan 2.800 personelin çalıştığı 7 şirkette İnsan Kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2005 yılında Medya Yayın Holding’den ayrılarak DORUK İNSAN KAYNAKLARI DANIŞMANLIK VE ORGANİZASYON LTD.ŞTİ.’ni kurmuştur.

DANIŞMANLIK VE HİZMETLER
SABAH GRUBUNDA çalıştığı 18 yıllık çalışma sürecinde Grubun bina yatırımlarında sözleşmeler, proje kontrolü, istihkakların kontrolü ve yatımla ilgili diğer işlerle ilgili koordinasyonları yapmış ve hukuki süreçlerini takip emiştir.
İnşaat ve makine yatırımları ile ilgili diğer prosedürlerin tamamlanması aşamasında yönetici olarak görev yapmıştır
• İş Güvencesi ile ilgili grup şirketler yöneticileri için seminerler düzenlemek
• Yeni iş yasasına uygun sözleşmelerin hazırlanması
• İş Hukuku ve diğer mevzuatlar konusunda İşçi – İşveren ilişkileri
• Asıl işveren-Alt İşveren ilişkileri (Taşeron)
• Grubun İnsan Kaynakları yapılanmaları ile Organizasyon çalışmaları,
• Performans Değerleme Sistemi
Halen danışmanlık yaptığı şirketlerde bu hizmetleri vermeye devam etmektedir.

DİĞER BİLGİLER
MERKEZ YAYIN HOLDİNG A.Ş. bünyesinde bulunan SABAH GAZETESİ, ATV, MERKEZ DERGİ, MERKEZ REKLAM, MERKEZ TEKNİK gibi şirketlerin danışmanlığı yanında diğer şirketlere danışmanlık yapmakta şirketlerde İnsan Kaynakları yönetimi konusunda hizmetler, bireysel ve kurumsal eğitimler, mevzuat danışmanlığı hizmetleri vermiştir. KOSGEB veritabanında danışman olarak yer almaktadır.

YAPILANDIRDIĞI ŞİRKETLER
Merkez Yayın Holding A.Ş Grubu Şirketleri (Sabah-ATV), Ömür Matbaacılık A.Ş., Ömür Etiket Ve Ambalaj Sanayi A.Ş. , İstanbul Tersanesi, Gürsaş Elektronik Cihazlar A.Ş., Merkez Tercüman Gazetesi, SNR Holding, Data Market Bilgi Hizmetleri

2005 yılında kurduğu DORUK İK danışmanlık şirketi ile şirketlerde İnsan Kaynakları Yapılanmaları, Özel İstihdam Bürosu olarak Personel Seçme-Yerleştirme hizmeti, Eğitimler, İş Mevzuatı Danışmanlığı, Bordrolama hizmetleri vermekte ve eğitimci olarak, “Çalışma Mevzuatı, Temel Uygulamalar”, “İK' cı Olmayan Yöneticiler için Temel İş Yasası Uygulamaları”, “İleri Bordro Uygulamaları”, “İnsan Kaynakları Özlük İşleri”, ”İnsan Kaynakları Yöneticilik Programı”, “İş Hukuku ve Personel Uygulamaları”, “İş Hukukunda Sözleşmeler, Sona Ermesi ve İş Güvencesi”, “İş Sözleşmelerinin Sona Ermesi ve İş Güvencesi”, “İş Yasası ve Sosyal Güvenlik Yasası Uygulamaları”, “İşyerinde Personel Sorunları ve Çözümleri”, “Özlük İşleri Uzmanlığı Programı”, “Personel Yönetimi Uzmanlık Programı”, “Güncel Uygulamalarıyla Özlük İşlerinde Profesyonellik Sertifika Programı”, ”Şirket Organizasyonu ve Görev Tanımları, Şirketlerde Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Uygulamaları, Uygulamalarla İş Yasaları Uzmanlığı”, “Ücret ve Bordro Uzmanlığı Programı”, “Yöneticiler İçin İş Mevzuatı ve İnsan Kaynakları” ve “Personel Maliyetlerinin ve Risklerinin Azaltılması” adlı eğitimleri Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarına bireysel ve kurumsal olarak vermekte olup, Bu konularla ilgili danışmanlık hizmetleri ve İnsan Kaynakları konusunda çeşitli kuruluşlarda seminerler vermektedir.
Firmalara 4857 sayılı İş Kanunu uygulamaları, 5510 sayılı Sosyal Güvenlik Yasası ve İnsan Kaynakları uygulamaları ile ilgili e-danışmanlık ve yerinde danışmanlık hizmeti vermektedir.
PERYÖN (Personel Yöneticileri Derneği) ve İSMMM odası(İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası) üyesidir.
Firmalarda Mali İşler ve İnsan Kaynakları Konusunda Denetimler ve Raporlama hizmetini yerli ve yabancı kuruluşlara vermektedir.

sakirgulsever@gmail.com
Copyright © Şakir Gülsever | Powered by Şakir Gülsever